Toto píše sám život... Autor Mirka Abelová...

Bola som v lekárni po lieky kamarátovi. Predo mnou v rade stála starká , s receptom a kartičkou poistenca v ruke. Tenkým hláskom sa spýtala  lekárničky , koľko tie lieky budú stáť. 12,60 znela odpoveď.

Koľko? 2,60? Spýtala sa nahluchlá babka. Nie, Teta , Nie 2,60 ale 12,60. Starká zostala stáť , sklonila hlavu. V ruke ten recept a kartička poistenca. Tak čo , chcete tie lieky? – spýtala sa navrhlo lekárnička.

Stará pani sa len potichu otočila , povedala ďakujem a pomaly vyšla  von. Zaplatila som svoje lieky a keď som vychádzala pred lekáreň , našla som ju sedieť na stoličkách , čo tam sú a plakať. Po tichu , poriadne sa zadúsajúc. -Pani , čo sa deje? Potrebujete pomôcť ? – Pýtam sa Nie, ďakujem len som si prišla vybrať lieky a nemôžem si ich dovoliť. Plač. Áno. Som Hlúpa a možno debilná, že sama s R pomaly nemám čo jesť. Ale tých 12 Euro , ktoré som s ňou pri okienku zaplatila , boli dobre využité.

Pani sa rozplakala opäť , tento krát asi z vďaky. Pýtala si odo mňa adresu, že ona si niekde požičia a tie peniaze mi pošle. Odmietla som. A MOJA OTÁZKA JE AJ Dôvod ,PREČO TOTO VLASTNE TU PÍŠEM JE : AKO MôŽE TENTO NÁŠ SOCIÁLNY ŠTÁT  STÁŤ PRE KTORÝ STARÝ ĽUDIA PRACOVALI  X  ROKOV , AKO MOHLI VŠETKY TIETO VLÁDY KTORÉ TU OD SOCIALIZMU BOLI , AKO MôŽE DOPUSTIŤ ŽE SI STARÁ PANI NEMôŽE DOVOLIŤ KÚPIŤ LIEKY???????????????? KTO MI TOTO VYSVETLÍ ? ´KDE SÚ VŠETKY NAŠE PENIAZE , KTORÉ SA TU ROZHADZUJU HOROM- DOLOM ?,, Do KEDY EŠTE TOTO VŠETKO ČO SA V TOMTO ŠTÁTE DIALO , DEJE A BUDE DIAŤ BUDEME MY OBČANIA TOLEROVAŤ ?

Je to na zamyslenie

..............................................................................................................

'Ak cítite túžbu po pomste ladíte sa na vibráciu strachu, zla, negativity. Nedovoľte, aby vonkajšie udalosti otriasli vašim vnútorným pokojom. Ak niečo, alebo niekoho nedokážete prijať opakujte si 4 formulky. "Prepáč, prosím odpusť mi, ďakujem, milujem ťa" Uvidíte ako sa začne váš stav razom meniť. Vaše energetické pole sa mení a tým sa mení i vaša realita. Riešte, čistite, neodkladajte.</p><br /><br /><br />
<p>|mf|'

Ak cítite túžbu po pomste ladíte sa na vibráciu strachu, zla, negativity. Nedovoľte, aby vonkajšie udalosti otriasli vašim vnútorným pokojom. Ak niečo, alebo niekoho nedokážete prijať opakujte si 4 formulky. "Prepáč, prosím odpusť mi, ďakujem, milujem ťa" Uvidíte ako sa začne váš stav razom meniť. Vaše energetické pole sa mení a tým sa mení i vaša realita. Riešte, čistite, neodkladajte.

..........................................................................................

Čínska medicína je síce stará, no overená vyše 4000 rokmi. Tvrdí, že ak harmonizujete svoju vnútornú energiu, tak zároveň obnovíte zdravie.
..................................................................................................
'Múdra rada ľahko preváži cenu zlata, keď je potrebná. #Robr. 󾌵󾮟</p><br /><br />
<p>@[499121346782406:274:Sebamotivácia] | @[435346426512288:274:Otvorte si oči]'

Múdra rada ľahko preváži cenu zlata, keď je potrebná. 

.........................................................................................

Predstavujeme Vám jeden zo spôsobov ako zmeniť svoje presvedčenie, teda svoj program ktorý máte naprogramovaný v hlave.
Ak sa cítite zle,máte v hlave zmätok ste odklonený od svojich snov. Táto metóda spočíva v tom ,že kladiete otázky sami sebe.Je to rozhovor samého so sebou. Tím ,že si na ne odpovedáte,meníte svoje presvedčenie. Odhaľujete skutočnosť samého seba , čo cítite ,čo myslíte.

1) Čo znamená váš pocit,že nie ste šťastní? (Otázka vám pomôže zistiť špecifické črty vašich pocitov čo znamenajú)

2) Prečo ste neštastní? (Vaše dôvody pre to, že sa cítite zle,sa líšia od toho ,koli čomu sa cítite zle.Vaše dôvody spočívajú v presvedčeniach.)

3) Čoho sa bojíte, že by sa stalo, keby ste pre to neboli nešťastný? (Otázka ktorá vám pomôže odhaliť strach alebo obavu,ktorú mate z toho,že ten pocit zmizne. Často krát sa zdráhate vzdať sa nejakého pocitu,i keď je bolestný).

4) Veríte tomu?

5) Prečo tomu veríte?

6) Čoho sa bojíte ,že by sa stalo keby ste tomu neverili? (Niekedy sa držíme presvedčení i keď nás obmedzujú alebo sme kôli nim nešťastní. Čoho sa obávate? Stále vám prídu reálne? ).

'Všetko je v poriadku. Teraz je všetko v poriadku. Aký problém máš práve teraz keď čítaš tieto riadky? Aký problém máš práve teraz? Prijmi aj to čo sa ťažko prijíma, pocítiš pokoj, teraz neexistuje nič iné ako tento okamih</p><br /><br /><br /><br /><br /><br />
<p>|mf|'

Všetko je v poriadku. Teraz je všetko v poriadku. Aký problém máš práve teraz keď čítaš tieto riadky? Aký problém máš práve teraz? Prijmi aj to čo sa ťažko prijíma, pocítiš pokoj, teraz neexistuje nič iné ako tento okamih

............................................

 

Netráp sa pre mienku Ludí ak Ti to nevyčíta svedomie.'s photo.
 
 

Nie všetko je také ako sa zdá byť.

Pamätajte je to všetko iba vo vašej hlave, váš vnútorný Svet odzrkadľuje ten váš vonkajší. Veľa ľudí je šťastných iba vtedy ak im to dovoľujú vonkajšie okolnosti..Príklad: Dostanem výplatu, dosiahnem úspech, kúpim si novú vec, víjde mi niečo v práci alebo v škole…Toto všetko prináša radosť, ale iba chvíľkovú. Skutočné trvalé štastie je v prítomnom okamihu.

Niektorí si dávajú cieľ, sú z toho šťastní, všetko sa darí. No potom príde nejaká vec ktorá ich zabrzdí na ich ceste a tak sa sťažujú, že na to nemajú, že si dali vysoký cieľ, že to nezvládnu, že je všetko zle. Dostávajú sa do role obete. Táto situácia prichádza vtedy,keď vesmír zosiela testy ako veľmi si za svojím snom idete. ,, Nevidím problém, vidím skúšku.”

Niekto je nešťastný z nevydareného vzťahu. ,, Bože a ja som si už myslel, že ona/on je ta pravá, pravý.  , Vaše ego to bolí a cítite sa prázdni. Keď niekto odíde, znamená to, že jeho / jej úloha vo vašom živote už skončila. Mal/a vás niečo naučiť, a ak sa tak stalo, tak už nebol dôvod, aby ste boli spolu naďalej. ( Ak spolu nemáte ostať na celý život.)

Niekto je nešťastný, ,, nič sa mi dnes nedarí, všetko sa kazí. ” A viete prečo? Pretože vám nevíjde jedna vec ako by ste si priali, a už si myslíte, že máte zlý deň. A vašou energiou na ktorú ste naladení, si začnete priťahovať presne také veci, akú máte momentálne náladu.
Ono je to aj pekne, pretože bez toho zlého dňa, by ste nevedeli aký je to úžasný pocit, keď sa všetko darí. Musíte zakúsiť temnotu, aby ste vedeli ako chutí svetlo. A keď Vám deň nevíjde podľa vašich predstav, nezúfajte. Prečo? Pretože po každej búrke príde nový deň. Aj lotos si musí prejsť bahnom, aby sa preukázal vo svojej kráse. A keď sa vám zdá, že už ďaľej nevládzete, práve vtedy sa odohráva ten zlomový bod kedy pevná viera a vytrvalosť sú soľou nad zlato.

My sme samo o sebe čisté vedomie a všetko čo sa odohráva nie sme my. A preto nechajme všetko cez nás prechádzať. Nech to príde a hneď odíde. Nebojujme stým, iba to posilnite. A pamätajte: ,,môžete byť obeťou, alebo čímkoľvek čo chcete.

,,Nie každý deň máme slnečné počasie, ale sem-tam prídu rôzne výkyvy. Dážď, búrky, hurikány či hmla. A podobne je to v živote, nie každý deň je slnečno – „šťastno“. Avšak aj keď na viac dní sa u nás usadí hustá hmla okolností, ktoré nás zastavia na ceste za šťastím a vnútorným pokojom, viera je to najsilnejšie, čo nám vie pomôcť vytrvať. Najčastejšie je zahmlené len v nás, v našom vnútri, aj keď v okolí sa už dávno vyjasnilo. Vtedy stačí prekročiť strach a vykročiť novým smerom. Vytrvať!” (Marcelíno Páleš)

.........................................................................................

'Si tu a všetko je v poriadku. Nemusíš nič - môžeš všetko. Upokoj sa a vychutnaj sa, vychutnaj svoj stred, vychutnaj všetko čo okolo vidíš.</p><br />
<p>|mf|'

Si tu a všetko je v poriadku. Nemusíš nič - môžeš všetko. Upokoj sa a vychutnaj sa, vychutnaj svoj stred, vychutnaj všetko čo okolo vidíš.

.......................................................................................

Mnoho z nás chce zmeniť svet , pretože sa nám nepáči , ako vyzerá . K zmene sa ponúka mnoho nástrojov . Môžeme vyjsť do ulíc a protestovať . Môžeme založiť združenie , ktoré si vytýči proti niečomu bojovať . Môžeme si vytlačiť letáky a rozdávať ich ľuďom , aby sa prebudili . Môžeme organizovať kurzy , prednášky a besedy na tému zmena spoločnosti . Môžeme založiť internetovú stránku a šíriť skrze nej osvetu . Môžeme sa za zmenu modliť .

Alebo , nech spolu s vyššie uvedeným , alebo bez neho , môžeme začať meniť sami seba . Každý deň , každú hodinu a každú minútu môžeme venovať tomu , aby sme menili sami seba k lepšiemu . Nie je to otázka povedať si a zmeniť sa , je to o tom, hovoriť si a meniť sa , stále, bez prestania , ďalej a ďalej a ďalej . Ak to poctivo robíme , zistíme , že už nám zostáva naozaj málo času na tlačenie letákov , boju proti niečomu , zúčastnenie sa besied atď. Je to alibistické uzavretie sa vo svojej kukle a ignorácia vonkajšieho sveta ? Možno . Možno ale tiež nie.

Keď pôjdeme do ulíc a budem hovoriť o láske , duchu a svetlu , možno tým niekoho inšpirujte ( a možno tiež nie ) , ale počas tejto aktivity môj vlastný vývoj bude trochu stagnovať . Keď namiesto toho využijem svoj ​​čas poctivou prácou na sebe , urobím určite väčší krok . Vďaka tejto práci na sebe sa budú zvyšovať moje vibrácie , očisťovať moja žiarenie , láskou plniť moja duša . Potom môžem celý deň žiť v nenápadnej tichosti svoj ​​život uprostred rušného veľkomesta a meniť jeho štruktúru nepozorovane z toho najvnútornejšieho vnútra .

Rušivé a nízke vibrácie okolo sa mi stanú najlepšími trénermi mojej vnútornej práce a moje stále rastúce a silnejúce vyžarovanie bude pozitívne pôsobiť na kvety , stromy , vzduch , ľudí a zvieratá okolo mňa . Svojou neviditeľnou energiou budem automaticky a bez akéhokoľvek snaženia ” poháňať ” ostatných k tomu , aby sa tiež vydali na svoju vnútornú cestu za svetlom . Moja duša bude ako človek s nákazlivým záchvatom smiechu , ktorého postavíte uprostred vážny , šedivý , zamračený dav ľudí . Nákazlivé vibrácie smiechu nakazia ľudí okolo mňa a tie sa začnú smiať a začnú samovoľne rozosmievať tie ďalšie , odo mňa vzdialenejšie . Asi nie všetci dostanú záchvat smiechu , ale nakoniec ani jedna tvár neostane vážna , niektorí sa budú usmievať , niektorí smiať a niektorí revať smiechom .

Môžem nadávať na správy , médiá , vlády , korporácie …

Alebo môžem vyhodiť z okna televíziu , z novín si urobiť papierovú čiapku , politike nevenovať ani minútu mesačne a prestať túžiť po nezmysloch , ktoré rovnako nechcem a už vôbec nepotrebujem . Môžem urobiť zo svojho domova chrám plný mieru a lásky a pozývať doň tie , ktoré mám rád . Môžem zamiesť chodník pred svojím domom a usmiať sa na suseda . Môžem zavrieť bránu , ktorou do mojej hlavy prúdi miliardy zbytočných , nezmyselných , skreslených a negatívnych informácií a môžem sa naučiť hľadať sám v sebe . Pomocou PRAVIDELNEJ a disciplinovanej meditácie môžem zistiť , že tak ako existuje internet v tom vonkajšom svete , existuje duchovná informačno – energetická sieť prestupujúca celý vesmír , proti ktorej je náš internet úbohý hybrídek .

Môžem v sebe nájsť mier a deň za dňom ho prehlbovať a zosilňovať , aby ním nič nemohlo otriasť , a ak predsa len otrasie , aby som ho znova zase nastolil . Svojim myslením , rozprávaním , správaním a vyžarovaním môžem natoľko zmeniť svoju auru , že v jej prítomnosti zmäkne aj ten najtvrdší kameň .

Skrze seba , môžem zmeniť teba a celý svet .

.........................................................................................

'Tak tak...'
 

Jednoho dne se v zámotku objevil malý otvůrek; člověk seděl a několik hodin pozoroval motýla, jak se usilovně snaží protlačit tělo tímto malým otvůrkem ven.

Pak se zdálo, jako by byl stále na jednom místě. Zdálo se, že se dostal tak daleko, jak mohl a že se už dále dostat nemůže. Člověk se tedy rozhodl motýlovi pomoci: vzal nůžky a zámotek rozstříhl. Motýl se z něj pak snadno dostal. Měl však scvrklé tělo, byl drobný a měl svraštělá křídla. Člověk pokračoval v pozorování, protože čekal, že se křídla každou chvíli rozevřou, zvětší a rozšíří, aby byla schopna nést tělo motýla a aby byla pevná. Nic z toho se nestalo! Motýl ve skutečnosti strávil zbytek života lezením se scvrknutým tělem a svraštělými křídly. Nikdy nebyl schopen létat. Člověk ve své laskavosti a dobrém úmyslu nepochopil, že omezující zámotek a zápas nutný k tomu, aby se motýl dostal přes drobný otvůrek, je způsob, jakým příroda vytlačuje tekutinu z těla motýla do jeho křídel, aby byl schopný létat, až se jednou ze zámotku osvobodí. Někdy jsou zápasy přesně tím, co v životě potřebujeme.